אסירה מאת אניקה מרטין וסקי וורן.

 

 

סקירה מאת נתנאל דמין.

 

“כאב הוא דבר מוזר, אנחנו נאבקים כל כך להימנע ממנו, כמעט יותר מאשר ממוות. אך זה הדבר היחיד שמחבר בינינו.”סקירה מאת נתנאל דמין

עלילה בקצרה:

אביגיל וינסלו מתחבאת במשך מרבית חייה מאחורי משקפיה וספריה, מסתירה מהעולם את מחשבותיה ורגשותיה. במסגרת לימודיה לתואר ראשון בספרות, אביגיל מקבלת משימה להגיע אל בית הכלא ולהעביר בשיתוף עם האסירים פרויקט ‘זיכרונות’ שבסופו הקטעים הנבחרים יעלו למגזין באינטרנט. אביגיל לא בטוחה שתצליח לעמוד במשימה אך דבר אינו מטלטל אותה יותר מהרגע שעיניה נתקלו באסיר מס’  85359

והרגישה כי הוא כולא אותה במבטו.“הוא ממשיך קדימה, מאה קילו של סכנה גברית עטופה בכל היופי הזה. אפילו בשלשלאות, הוא נראה חיוני, פראי וחופשי, כוח טבע.”גרייסון קין הוא התלמיד החדש בכיתה של אביגיל. הוא כלוא במשך שנתיים בבית הכלא ‘קינגמן’ בגין הריגת שוטר ואין לו שום רצון לשבת בכיתה וללמוד. הוא מנצל את ההזדמנות לתכנן את בריחתו מהכלא ובאמצעות קטע הכתיבה שיעלה לאתר הוא מעביר מסר לכנופיתו שיעזור לו לממש את תוכניתו.האם יצליח לברוח מכותלי הכלא? וכיצד אביגיל קשורה לתוכנית הבריחה שלו?על הספר:

הספר כתוב בגוף ראשון מנקודת מבטם של אביגיל וגרייסון לסירוגין והוא ראשון בדואט ‘פושעים וחטיפות’.

הכתיבה סוחפת ומרתקת ותרגום הספר מעולה. בנימה אישית:

הספר הזה הצליח להפתיע אותי.

ציפיתי לספר אפל שבו הדמות הראשית אינה בוחלת באמצעים כדי להשיג את מטרותיה, אך קיבלתי ספר שונה לחלוטין. 

זהו ספר שמוגדר כאופל אך רחוק מלהיות אפל. שתי הדמויות הראשיות חוו חיים קשים כילדים וכשאביגיל רואה את גרייסון, היא מרגישה שהם חולקים דבר משותף. ייתכן כי נקודות הדימיון בעיניהם- כאב, מצפון או בדידות הן מהחברות בין השניים, אך ישנו דבר-מה נוסף שמצליח לגרום לאביגיל לחוסר נוחות. 

“הוא מביט בי כאילו הוא רואה אותי.”מהרגע שגרייסון נכנס לכיתה של אביגיל, המתח המיני ביניהם בוער.

“אני מרגישה שאני שקופה לגרייסון מבעד לבגדים שלי, מבעד להגנות שלי.”פרקי הספר קצרים ובסופם תמיד מצליחים לסקרן את הקורא. גמעתי את הספר בשקיקה. בפעם אחת בלבד, הגעתי אל 50% מהספר. לסיכום:

הספר רווי תפניות, תשוקה וכאב ומצליח להפתיע את הקורא בכל פעם מחדש.

שיר:

https://www.youtube.com/watch?v=U8UX2bbCHJw&list=PL5zLBiCZqG9MFgXlqdzQm4Y7_jc6mDsS2הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.  

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה