אח חורג יקר מאת פנלופי וורד.

סקירה מאת איה אבראהים.

כבר מהכותר יש לנו פרפרים בבטן וציפייה כי מדובר בטאבו! אח חורג! ויקר? המממ מסקרן ועוד יותר מסקרן כי חברות שמכירות את הטעם שלי אמרו שאני אוהב אותו. אז תודה לכן לירן וגלית, לא טעיתן.

יום בהיר אחד מגיע אל בית משפחתה של גרטה (Greta) בנו של אביה החורג. היא מחליטה מראש שהיא הולכת להתחבב עליו ולגרום לשהייתו איתם להיות נעימה ביותר. ואז נכנס אלק (Elec) בדלת. גרטה הנחמדה מתקבלת בציניות ולעג מצידו של אלק ומתחיל ביניהם מסע מעניין בבניית הקשר.

גרטה-

בחורה ובהמשך אישה מדהימה. היא חמודה, מקסימה, נותנת מעצמה ומוודאת שכולם מרגישים טוב. מה שאהבתי בה זה את התמימות שלה. היא באמת ובתמים מאמינה באנשים ושבכל אחד ישנו גם משהו טוב.

אלק-

נער ובהמשך גבר מעניין. מבחינה פיזית הוא הורס. מסותת ומושך מאוד. גופו מעוטר קעקועים ופירסינג. הוא יודע מה הוא שווה ויודע לשחק את הקלפים שלו.

הבעיה של אלק היא שהוא משדרה דבר אחד בעוד מבפנים הוא שונה בתכלית. כמעט כולם נופלים בפח הוא טומן להם. הוא אוהב את אמו ומתעב עם אביו והרגש הדדי.

המשיכה בין השנים מורגשת מההתחלה. המתח המיני שנבנה ביניהם ממש יפה. הם התעלמו, התכחשו, סירבו ונאבקו אך הבלתי נמנע התרחש. לילה מיוחד שילווה אותם שנים. ויום למחרת דרכיהם נפרדו. ואז אסון התרחש במשפחה ובעקבותיו אלק חוזר. אך האם הכל נשאר כפי שהוא היה? כיצד יתמודדו עם המפגש המחודש?

הדבר הנכון היה להודות שאני לעולם לא אוכל לאהוב אותה כמו שצריך כל עוד הלב שלי מחיש את פעימותיו בתגובה למישהי אחרת.”

הספר מסופר בגוף ראשון מנקודת מבטם של גרטה ואלק אך בצורה שונה ויפה בעיניי. שיטת הכתיבה הזו סגרה את כל הקצוות תוך הפניית אור הזרקורים על כל אחד מהם בנפרד. דומה היה שגרטה ואלק קיבלו ספר אישי כל אחד לעצמו, אך החיבור בין שני הסיפורים היה עוצמתי הודות לדרך כתיבה זו.  אהבתי שהסופרת נגעה בנושא שכמעט כולנו מגדירים כטאבו. אהבה בין אחים חורגים. אהבתי איך הציגה את היחסים המשפחתיים ואיך טוותה עלילה כזו שבכל זאת התפתחה אהדה ואהבה עזה כלפי הזוג המיוחד הזה.

גם אם זה לא יצליח, עדיין אהיה הגבר הכי בר מזל בעולם.”

אהבתי את השנינות שבטקסט. היו קטעים שצחקתי, במיוחד בהתחלה. הצחוקים בתחילת הספר נתנו לי להבין שהולך להיות סיפור קומדי וכה התבדיתי וטוב שכך. ראוי לציין לשבח את התרגום המעולה שהעצים את ההנאה מהקריאה.

יש בספר הזה מסרים נפלאים על יחסי הורים-ילדים, על קבלת האחר, על ניסיון להכיל ולהבין את השונה מאיתנו, לקרוא בין השורות. מסר על חברות אמיצה ורצון להיות שם בשביל אלו אותם אנו אוהבים כשהם זקוקים לתמיכה. אהבתי את ברצון העז להתקדם ולהיות מישהו שיוכל להשפיע על חייהם של אחרים. אהבתי שישנו מסר של רדיפת חלומות והגשמתם. והכי חשוב, לסלוח ולאפשר לעצמנו להחלים ולאהוב.

 

מומלץ בחום.

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן. 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה