אול אין- יולנדה הירש סופר.

סקירה מאת יעל אסולין.

** “נראה שבשורה התחתונה החיים שלי מתנהלים בדיוק כמו במשחק פוקר. כולם משדרים שהכול כשורה, אבל שום דבר לא. אני נמצאת בעין הסערה, ואין לי מושג ממה אני בכלל צריכה להתגונן. ואם אני לא אקרא את המפה אני אפסיד. וכאן זה כבר לא להפסיד כסף, אלא את החיים עצמם. ואני לא עומדת להפסיד.

 

בחורה אחת (מרגרט)  מול שני אחים (טימותי וג’ייסון) ובניהם טורניר פוקר ונקמה אחת. ללא ספק- לא משהו שקוראים כל יום, אין לי מושג מאיפה יולנדה הביאה את הרעיון הזה אבל דבר אחד בטוח- הצליח לה ובגדול!

 

בגיל שבע אביה של מרגרט מפסיד אותה במשחק פוקר ונאלץ לוותר עליה. אתן בטח תוהות עכשיו- איזה אבא מהמר על הבת שלו ומה היה יותר חשוב ממנה? ובכן, גם מרגרט תוהה זאת כל ימי חייה ונשבעת לנקום. היא מונעת מייצר הנקמה ולא רואה שום דבר בעיניים עד שתשיג את מטרתה.

 

**   “לא הבנתי איך הוא יכול היה לוותר עליי בקלות, איך הוא יכול היה להמר על הבת שלו.
אני אוספת את הרגשות שלי, מתמקדת במטרה  “ הוא ויתר עליי. הוא לא נלחם עליי 

 

לצורך הנקמה מרגרט מתחפשת לגבר בשם אורקוס על מנת להתמודד בטורניר הפוקר היוקרתי שבו אביה משתתף ומנצח כל שנה. מטרתה היא לנצח את כולם ולהגיע למצב שתתמודד רק מולו אולם בשביל לעשות זאת, עליה להביס את האחים טימותי וג’ייסון- אחים שבחיים הפרטיים שוררת ביניהם יריבות אך בשולחנות הפוקר- הם בלתי מנוצחים.

 

**  טעית בכך שלא היית מרוכזת. הסתכלת בלי סוף לשולחן שבו ישב טימותי. טעית בכך שחשבת שאם הם אחים, אז התגובות שלהם זהות. הרשי לי לספר לך ששני האחים האלה, אף שהם נראים מחוברים מאוד זה לזה, בעצם מסוכסכים. הם לא מגיעים לאותם אירועים משפחתיים, לא לארוחות עם המשפחה ומקפידים להיות רק במקום שבו האחר לא נמצא, כמובן מלבד במשחק. במשחקים הם שומרים זה על זה, הם יודעים שיחד הם כוח. וזו הסיבה שבכל שנה הם מגיעים לאליפות”

 

שני גברים- האחד טוב, עוזר לכולם, מתנדב ומקרין חום והשני קר כקרח וחסר רגישות. לא חושף את ליבו בפני אף אחד ובמיוחד בפני אף אחת. שני אחים, שני הפכים, שחור ולבן.

 

** שניהם עשירים כמעט באותה המידה. ג’ייסון מוצא נחמה בכסף, ברכישות. כל מה שהוא עושה זה עוד הישג עבורו, עוד כיבוש. טימותי לעומתו מעדיף לעזור לאחרים, הוא חבר טוב, הוא מוצא את אושרו דווקא בדברים הקטנים.”

 

בחורה אחת, שני גברים ובשביל לנצח אותם היא חייבת להתקרב אליהם וללמוד אותם. לדעת בדיוק מה אומרת כל הבעת פנים שלהם, לדעת לקרוא אותם כמו ספר פתוח. אך האם היא תצליח?

היא מתחילה להתקרב לכל אחד מהם בנפרד על מנת להבין אותם ומגלה שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו, והם כמובן, לא נשארים אדישים לרוח הסערה שפורצת לחיים ומטלטלת את שגרתם. אך האם המטרה שווה את הוויתור על המצפון?

 

**  “מוסריות, איזו מוסריות? אני שוכבת עם שני אחים ומתמרנת אותם כדי לנצח אותם בפאקינג משחק פוקר.”

 

ומה קורה כשפתאום הלב, האיבר הזה בתוכנו שמניע את רגשותינו והיה רדום אצלה עשרים שנה, פתאום מתעורר לחיים?

האם המוסר ירים את ראשו? האם רגשותיה יעמדו בדרכה או ששום דבר לא יסיט אותה ממטרתה להביא את נקמתה?

 

אין ספק שכמו שהיא מטלטלת את חייהם, גם הם מטלטלים את שלה…

 

** אם אנחנו נמשיך באותו המסלול, זו תהיה מכת המוות שלי.” עיניו עדיין עצומות, ואני יכולה לשמוע את גלגלי המוח שלו עובדים בקצב מסחרר.

“חשבתי שאתה מהמר כבד. תהמר,” אני פוקדת בטון ברור, והוא פוקח את עיניו. הצבע העמוק שלהן לוקח אותי למסע.

…..

הימרתי, עשיתי את זה לא במודע, אבל הימרתי. את האול אין שלי,” המבט שלו אבוד, ואני אבודה בין ידיו “

 

בחורה אחת, שני גברים, טקסס הולדם ונקמה מתוקה אחת, או שאולי מרה?

מי מהם גרם לה להיות כזו אבודה? והאם הם יגלו את האמת עליה? על אורקוס? או שהם רק כלי משחק בידיה ולאחר שתשיג את המטרה היא תשכח משניהם?

 

אין ספק- זהו ספר מעולה, שונה וסוחף. נהנתי מכל רגע, ומכל התפתחות ובייחוד נהנתי לראות את השפעתה של מרגרט על האחים והשפעתם עליה.

היו פעמים בספר שמרגרט הייתה קרה כקרח שזה פשוט שיגע אותי והיו פעמים שנראה שהם הצליחו להמיס מעט את הקור שעל ליבה וכל הזמן תהיתי- למי מהם בסופו של דבר היא תלך, או שאולי לאף אחד? אולי באמת הכל משחק ושום דבר לא חודר דרכה?

 

אז בואו והצטרפו למסע שונה ומותח, הכירו את עולם הפוקר והיסחפו למשולש אהבה לא שגרתי

והכי חשוב- תזכרו:

 

**   “לא משנה כמה פעמים הקלפים נטרפים, הם עדיין בידיים שלך, ורק אתה יכול לבחור איך להשתמש בהם

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן. 

 

 

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה