אובססיה עיוורת- אלה פרנק.

סקירה מאת יעל אסולין.  

“האהבה אינה רואה דרך העיניים

אלא דרך התודעה

ולכן היא כמו קופידון המכונס בין כנפיו כשרוי בעיוורון”

 

אני אפילו לא יודעת מאיפה להתחיל לכתוב על הספר הזה שהוא ללא ספק הפתעת השנה מבחינתי. כשהתחלתי חשבתי שזה יהיה רומן אירוטי סטנדרטי עם סצנות סקס לוהטות ועלילה כמו שכבר קראנו בספרים אחרים לפני, אבל לא. מה שקיבלתי כאן היה סיפור אהבה מרגש עם סוג של משולש אהבה בלתי אפשרי שכתוב בצורה מבריקה וסצנות האירוטיקה שבו היו מהטובות שנכתבו ועליהן אפרט בהמשך.

 

לאחר מותה של שאנטל רוזנברג, כנרית מחוננת, העולם מאשים את בן זוגה פיליפ טיבידו, צייר מפורסם, שהוא האחראי למותה. האשמות הללו והאבל הכבד גורמים לו להסתגר בטירתו שבבורדו בצרפת ולא לחשוף את הצד שלו במה שקרה באותו יום ארור.

לאחר תקופה של ניתוק הוא מזמין לטירה את ג’מה האריס, עיתונאית אמריקאית, על מנת שתספר סוף סוף את הסיפור שלו ושל שאנטל ותחשוף גם את הצד שלו.

ג’מה בטוחה שהיא באה לכתוב את כתבת חייה אך דבר ולא הכין אותה למפגש עם פיליפ ויותר מזה, דבר לא הכין אותה ל’מפגש’ עם שאנטל….

 

** ”   “מה מרגש אותך?”…..

….”התשובה לכך זהה לתשובתי לשאלה הראשונה שלך, ג’מה. יופי מרגש אותי.”

אני רושמת לעצמי את תשובתו ומחזירה אליו את מבטי. “ויופי הוא אישה אחת?” אני רוצה להבהיר כדי להיות בטוחה.

עיניו נותרות נעוצות בעיניי והוא משיב ללא כל היסוס, “יופי הוא שאנטל.”

האישה שבציור, שאנטל, סוף סוף הוזמנה לחדר.   “

 

כחלק מחשיפת הסיפור נותן פיליפ לג’מה את יומנה של שאנטל עם הנחיה ברורה- לא לקרוא הכל בבת אחת אלא כל פעם קטע, בהתאם להתקדמות השיחות שלהם ומכאן מתחיל מסע שמשלב הווה ועבר וחושף את סיפור אהבתם של פיליפ ושאנטל בעבר תוך ההתקרבות של פיליפ וג’מה בהווה, אך האם פיליפ באמת ייתן למישהי נוספת להתקרב אליו ולליבו?

 

לא בדובר כאן בסיפור אהבה שיגרתי, לא מבחינת סגנון הכתיבה שלו שמשלב שלוש נקודות מבט ולא מבחינת העלילה עצמה. למעשה, מדובר בעלילה שרב בה הנסתר על הגלוי ובמקום להבין מה קורה ככל שמתקדמים, השאלות רק הולכות ומצטברות. האם נקבל מענה על כולן?

 

**  אם הייתה כאן אובססיה – תשוקה עיקשת ודומיננטית – הרי הייתה זו התשוקה של שנינו לאבד את עצמנו זה בזה. הבעיה היחידה היא שאחת מאיתנו אבדה והשני כלוא.”

 

כפי שציינתי- הסיפור כתוב משלוש נקודות מבט:

נקודת המבט של ג’מה שכתובה בגוף ראשון

נקודת המבט של פיליפ שכתובה בגוף שלישי (ולמרות שאני לא אוהבת גוף שלישי כאן זה זרם לי מצוין)

ונקודת המבט של שאנטל שכתובה גם בגוף ראשון ומוצגת דרך היומנים שלה.

מהרגע שלמדתי להבדיל בין נקודות המבט השונות שרשומות בפונטים שונים בשביל להקל על הזיהוי, הספר סחף אותי לתוך עולמם של ג’מה, פיליפ ושאנטל והכתיבה המצוינת שלו גרמה לי להרגיש שאני ממש חשה בעצמי את מה שהם חשים- את השמחה, העצב, הכאב, האהבה….

הספר שאב אותי לתוכו כל כך עמוק שלא היה ניתן לעצור את הדמעות כשחשתי את הקושי של הדמויות ולכו עכשיו תסבירו לאנשים למה העיניים שלכן אדומות….

 

** “ממש על גבול הפחד מתקיימת גם התשוקה העיקשת, חדה ומורגשת.

 

לא רק כתיבת העלילה כתובה בצורה מצוינת וסוחפת, אני חייבת לציין גם לטובה את כתיבה החלקים האירוטיים. הסצנות האירוטיות (בין עם זה רק תיאור של מתח מיני ובין אם זה סצנות סקס מלאות) כתובות הכי טוב שיצא לי לקרוא עד היום (וקראתי הרבה). המחברת מעבירה את הסצנות בצורה כזו שאת לא מרגישה שאת קוראת סצנת סקס “רגילה” כמו בכל ספר, עם תיאורים לוהטים ולעיתים בוטים. לא. המחברת מצליחה להעביר את הסצנות הארוטיות בצורה מושלמת כך  שכמה שהסקס לוהט הוא לא מרגיש בוטה אלא מעודן, מפתה וחושני. פשוט ארוטיקה במיטבה.

 

מה יקרה כשפיליפ יתחיל לספר את סיפורו לג’מה? ומה בדיוק קרה בין פיליפ לשאנטל? מה קרה באותו יום ארור?

האם פיליפ וג’מה יהיו מסוגלים לפתוח את ליבם אחד לשנייה או שלעד פיליפ יהיה שייך לשאנטל?

 

** “מתי הסיפור הזה עבר כזה שינוי מהותי? מתי הפך ממעשייה על שני אנשים לטרגדיה של שלושה?

 

כפי שרשמתי- רב הנסתר על הגלוי ושאלות רבות עוד יצוצו בהמשך. באיזה שלב נקבל על כולן מענה, אם בכלל- את זה תצטרכו לגלות לבד.

 

אני רק אומר שוב שמבחינתי הספר הזה הוא הפתעת השנה- הן מבחינת העלילה והן מבחינת הכתיבה. הוא סחף אותי מתחילתו ועד סופו והשאיר אותי חסרת נשימה ועם תחושה של אגרוף בבטן. לקח לי לא מעט זמן להשתחרר ממנו וגם עכשיו, כמה ימים אחרי אני עוד מוצאת את עצמי חושבת עליו. כן, הוא עד כדי כך טוב ומפתיע שהוא לא עוזב את מחשבותיי….

ראו זאת כהמלצה רותחת- אל תוותרו עליו ותנו לו לסחוף גם אתכם.

 

ותזכרו:

** הדבר היחיד הנורא יותר מלהיות עיוור הוא להיות בעל חוש ראייה, אבל לא להיות מסוגל לראות כלל”

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן. 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה