אהבה מתוך משבר מאת איווי הרפר.

סקירה מאת יעל אסולין.

** “נמצאתי, נגאלתי, הותרתי מכבליי… שוחררתי…… אבל אני שבורה, הרוסה, חסרת ערך.  מה אוכל להציע להם?  אני מוכתמת. האפלה נגעה בי פעמים רבות מכפי שאוכל לזכור.

לילי, אמילי ושאר בנות האוסף שוחררו אך זה שאמילי חופשיה פיזית לא אומר שהיא חופשיה נפשית. איך אפשר להתאושש ולהתרומם לאחר שנחטפת ושימשת כמשחק חולני לגברים אכזריים?

בספר השני בסדרה אנו מקבלים את סיפורם של אמילי וקיין. את אמילי פגשנו בספר הקודם כאחת מבנות האוסף וכאחותו של ג’ייק. קיין הוא אהוב נעוריה שיחד עם ג’ייק לא ישב לרגע בחמשת השנים שעברו מהרגע שנחטפה ועד היום שהצליחו לשחררה. אך האם קיין ואמילי יצליחו לשים את חמשת השנים הללו מאחוריהם ולשקם את יחסיהם?

לדעתי הספר הזה הרבה יותר טוב מהספר הראשון. אמילי היא דמות מרתקת והתהליך שהיא עוברת, הדרך שהיא צריכה לעבור להתאוששות נפשית היא לא פשוטה ונהניתי לקרוא את המלחמה שלה מול השדים מהעבר ובעיקר מול עצמה.

** ” ״עם כמה שזה נשמע קשה את צריכה לשחרר את העבר ולאמץ את העתיד שלך.״

אוף.  איך אפשר לקרוא לזה עבר כשהוא משפיע על היומיום שלי?

 

ומנגד, יש את קיין שלא מוותר ונחוש לעזור לה להתמודד למרות כל הניסיונות שלה להרחיק אותו:

**״כי לא נברא סיפור מר שידמה עוד לזה של ג׳ולייטה ורומיאו,״ קיין לוחש בשקט לפני שהוא נושק בעדינות לשפתיי הסגורות. ״זה הסיפור שלנו, בייב, אבל אנחנו מנצחים. אנחנו נהפוך את הסיוטים שלנו לחלום יפהפה.״

אבל דיבורים לחוד ומעשים לחוד- האם הוא יצליח לחדור את השריון החזק שאמילי שמה סביבה? האם האהבה הישנה תצליח לנצח את הזוועות שעברה?

ומה יעשו כשהעבר יחזור וידפוק על דלתם?

הסיפור מסופר בגוף ראשון, רובו מנקודת מבטה של אמילי אך יש גם מספר פרקים מנקודת מבטו של קיין שמאוד תורמים. אהבתי את ההליך הפסיכולוגי שאמילי עוברת כי לא מספיק שהצליחו לשחרר את גופה מהאימפריה של מרקו, גם נפשה צריכה לעבור הליך שחרור.

דבר אחד שקצת הפריע לי בספר היה שהחלק המותח הרגיש לי, כמו בספר הראשון, שהוא עובר מהר מדי. כאילו המחברת הזדרזה לסיים אותו ולא המשיכה אותו עוד קצת בשביל לתת לו יותר עומק וחבל. אבל למרות זאת הספר לדעתי עדיין טוב מאוד ומומלץ כי הוא יותר ספר שבא לתאר התמודדות ונוגע יותר בצדדים הפסיכולוגים של הסיטואציות ואני נהנתי ממנו מאוד.

ולמי שחוששת מאופל- הפרולוג לא קל לקריאה. הספר עצמו אינו אפל אך קחו בחשבון שתצטרכו להתמודד עם פרולוג קשה אך חיוני להבנת דמותה של אמילי והבנת עומק הקושי שלה לחזור לעצמה.

אני ממליצה על הספר בחום ונותנת לו באהבה ארבעה לבבות סגולים ומחכה לקרוא את הספר השלישי בסדרה

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה