אהבה מתוך כאב מאת איווי הרפר.

סקירה מאת יעל אסולין.

** “איבדתי בחיי את כל האנשים שאהבתי. ג׳ואי היה הדבר הקבוע היחיד בחיי, והאמנתי שכשאוהבים אדם, אוהבים אותו בטוב וברע.

המעבר לקולומביה היה הטעות הגדולה ביותר שעשינו בחיינו; הוא הרס את כל מה שבנינו יחד.

לא היה אח ורע בעולם לעסק שמרקו הקים.

שחיתות.

נשמות מרוסקות.

תאוות בצע.

חיים אבודים.

מעשים לא אנושיים.

 

אחרי שמרקו סוף סוף מצא את מותו ולקסי (אלכסה) חזרה לחייו ג’וזף (ג’ואי) לא מוכן עדיין להתחיל את חייהם המשותפים יחד, לא כל עוד האיום הוסר באופן מלא, לא כל עוד דודו (אח של מרקו) בחיים ועלול לנסות לשחזר את האוסף ששוחרר. למרות התנגדותה של לקסי, ג’וזף בוחר לחזור לקולומביה על מנת לוודא שהאיום מוסר מעליהם ושהוא יכול סוף סוף להיות הגבר שמגיע לה. אך האם הוא יצליח להסיר את האיום? והאם היא תחכה לו או שפרק הזמן הרב שבו הוא איננו ימוסס את האהבה הגדולה בניהם?

בספר השלישי בסדרה אנחנו מגלים סוף סוף מהו סיפורה של לקסי- הרופאה שעבדה תחת מרקו וטיפלה בבנות האוסף. לקסי מתגלה כבחורה חזקה מאוד שלא תהסס להילחם נגד אף אחד ואף איום עבור מה ומה שחשוב לה ומצד שני- היא רגישה מאוד ולעיתים רבות מרגישה לא שייכת ולכן לא פעם נאלצת להילחם על מקומה שלא תמיד היא חושבת שמגיע לה.

לקסי הוכיחה לי מהו חוזק נפשי ועוצמה נשית, אהבתי את החוזקות שלה וגם את הצד החלש שמראה שבסך הכל היא בן אדם וגם לה מותר ליפול לפעמים ונהנתי לקרוא איך היא נלחמת על מנת לקבל את החיים שהיא רוצה.

** “לפעמים דברים אינם בדיוק כמו שהם נראים, אלכסה. ברוכה הבאה לעולם של שקרים, מניפולציות, סחטנות, ולעתים קרובות מאוד – מוות”

גוז’ף לעומת זאת השאיר בי רגשות מעורבים. מצד אחד זה בהחלט היה ראוי להערכה על ילדותו הקשה שמתגלה לנו ועל מלחמתו באיומים והרצון שלו לתת לו וללקסי חיים שקטים בלי הצורך להסתכל כל פעם מאחורי הגב. אין ספק שהוא גבר חזק שמגן על מה שחשוב לו  אבל הרגשתי לפעמים שהוא כל כך חדור מטרה עד שסדרי העדיפויות שלו לא תמיד היו נכונים ושהוא עיוור לסביבתו ולהשפעה של זה על לקסי ועל הזוגיות  ולא נותר אלא לקוות שהוא יתעורר בזמן.

** “בעשרים השנים האחרונות חיינו את חיינו כשענן שחור תלוי מעלינו. עכשיו, כשהענן הזה כבר לא איים עלינו, כל מה שרציתי היה להמשיך הלאה, לחיות בלי חששות. אבל ג׳ואי לא היה מסוגל לזה. הוא חושב שהוא דואג לעתיד שלנו בכך שהוא מחסל איומים עוד לפני שהם מגיעים אלינו, אבל הוא לא מבין שהוא האיוּם היחיד לקיומנו.

בשורה התחתונה מדובר בדרמת מתח טובה, שממשיכה את קו הסיפור של הספרים הקודמים ומחזירה אלינו גם את הדמויות האהובות מהספרים הקודמים וגם מציגה בפנינו דמויות חדשות ומסקרנות.

הספר מומלץ ומהנה וייקח את הקורא לקולומביה הרחוקה, למלחמה של משפחות הפשע אחת בשנייה ומלחמה פנימית בתוך המשפחה עצמה בשביל לשמור על החיים של היקרים לך, השאלה באיזה מחיר…

 בספר הזה אין אופל בכלל- רק מתח ודרמה שמשולבים טוב אחד בשני ואני נותנת לו באהבה ארבעה לבבות סגולים

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה