אהבה אסורה מאת לקסי ראיין.

סקירה מאת יעל אסולין.

כשראיתי את הספר לראשונה וקראתי את התקציר הייתי בטוחה שדרמה קלילה לפני, אך מהר מאוד נסחפתי לתוך הסיפור וגיליתי שהדבר האחרון שאפשר לומר עליו זה שהוא קליל. מרגש, סוחף, מיוחד- כן, אבל לא קליל ושמחתי מאוד שטעיתי בהערכתי אליו כי הוא ריגש אותי מאוד.

ניק (ניקול) מדוקס בסך הכל רצתה להתחתן עם מי שחשבה שהוא אהוב ליבה ולהרגיש שייכת, לכן תבינו איך הרגישה כשגילתה ביום חתונתה שהוא בוגד בה עם לא אחרת מאשר אחותה התאומה, ורוניקה, ואם זה לא מספיק- שורוניקה גם בהריון ממנו. בשביל לברוח מכל הבלגן ניקול לוקחת את התיק של אחותה וטסה לעיירה ג’קסון הרבור. לאחר לילה לוהט עם בחור זר בבר מקומי היא מתחילה עבודה זמנית חדשה כאומנת תחת זהותה של אחותה התאומה (למה תחת זהותה? תקראו ותגלו לבד) ומגלה שהאב האלמן שעל בתו היא צריכה לשמור למשך שלושה חודשים הוא לא אחר מאשר אותו זר לוהט מהבר שעכשיו גם יש לו שם: ד”ר אית’ן גקסון.

עד כאן זה נשמע כמו דרמה קומית טיפוסית, נכון?

אז זהו. שלא. ניק ואית’ן התגלו שניהם כדמויות עמוקות שמתמודדות (לעיתים בהצלחה ולעיתים לא) עם השדים מעברם. ניק עברה חיים לא פשוטים, חיה בצל אחותה התאומה ומנסה להתרומם מהבגידה של ארוסה ואחותה. למרות המשיכה שהיא חשה לאית’ן היא חוששת מתגובתו כשיגלה את השקר ומציגה כאן דילמה לא פשוטה- מצד אחד היא רוצה להתוודות על מה שהיא מסתירה ומצד שני- יש סיבה לשקר הזה והמעורבים בו מבקשים ממה שלא לחשוף את האמת. האם ניתן לקיים מערכת יחסים שמתחילה משקרים? האם כל שקר הוא בגידה באמון או שלפעמים אין ברירה?

** “הייתי יכולה לספר לו את האמת ביום הראשון או מליון פעמים לאחר מכן, ולא עשיתי את זה. פחדתי שהוא יתרחק ממני. לא פחדתי מהשקר, אלה מהאמת. פחדתי שאני לא מספיקה. אף פעם לא הספקתי בעבר.”

חוסר הביטחון שניק שידרה רוב הספר לא השאיר אותי אדישה ולא פעם רציתי לחבק אותה חזק ולומר לה שהיא שווה הרבה יותר ממה שהיא חושבת ושמגיע לה הרבה יותר ממה שהיא מרגישה ולכן עליה להילחם על מה ומי שחשוב לה. התהליך שהיא עוברת היה לא קל ומה יהיה בסופו? האם היא תלמד להרים את ראשה ולהבין מי ומה היא וכמה שהיא שווה?

גם אית’ן היה דמות לא פשוטה. מה הוא מסתיר בנוגע למותה של אשתו ומדוע הוא לא מצליח להתרומם מזה?

כמה שדמותו ריגשה אותי ככה לפעמים היא עצבנה אותי. הפחד להתקרב ולפתוח את ליבו הוציא ממנו מדי פעם גישה די מנייאקית שדרשה איזו כאפה לראש אבל אהבתי לקרוא את מחשבותיו ורגשותיו ואת הקושי שלו להביא כלפי חוץ את מה שהוא מרגיש באמת ומה הוא חושב כל פעם שיוצאת לא הערה פוגעת בין אם התכוון ובין אם לא.

דרך לא פשוטה עומדת בפניו, הוא יצליח להתמודד עימה?

** אנשים עוזבים. לפעמים כי הם רוצים. לפעמים כי הם חייבים. אלה החיים, אית’ן, אבל תחשוב כמה היינו מפספסים אם לא היינו נותנים לאף אחד להתקרב אלינו רק בגלל הפחד מהכאב שנחוש כשהם יעזבו.”

לסיכום- סיפור אהבה מפתיע ומרגש שמציג לנו התמודדויות לא פשוטות ואני ממליצה לקרוא גם את דברי המחברת בסוף, שמביאה אור אישי על ההתמודדות של ניק.

מומלץ בחום ואני נותנת לו באהבה ארבעה לבבות סגולים.

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה