אדריאנו מאת סוראיה נאומי.

סקירה מאת יעל אסולין.

** “עכשיו התחילה רשמית המלחמה בין סינדיקט הסמים של שיקגו לבין קרטל הסקס של שיקגו.”

אז רכבת ההרים שהתחילה לטוס בספר השני בסדרה (לוקה) יוצאת לסיבוב נוסף והיא עדיין מהירה ומשאירה את הקורא עם היד על הדופק. הספר מתחיל מנקודת הזמן שבה הספר של לוקה הסתיים ובתחילתו משולבים גם קטעים מהעבר שעוזרים לנו להבין יותר טוב את עברה של קאם ואת היחסים הלא ברורים שלה ושל אדריאנו ועל הדרך גם להתרענן על מה שאירע בדואט הקודם.

קמילה (קאם) גיירמו

לאחר שקם חוזרת ממנוסתה לשיקגו היא מגלה את האמת על זהותו של אביה- ג’יימס, ראש הסינדיקט, והיא נחושה לחבור אליו בשביל לנקום בסאל השמן, בעל מועדון הסקס המחתרתי של שיקגו אליו נחשפנו בדואט הקודם. מה הקשר בין קאם לסאל ומדוע היא רוצה לנקום? את זה תלמדו מזיכרונות העבר שמובאים בתחילת הספר. אבל להיות ביתו של ג’יימס לא מביא לה רק יתרון של מעמד וכבוד, אלא מביא גם חיסרון אחד גדול- מהרגע שהיא הפכה להיות ביתו של ג’יימס, אדריאנו, עימו היו לה יחסים לא ברורים בדואט הקודם, הופך מחוץ לתחום עבורה.

** “ג’יימס הורה לי למצוא אותה, אבל לשמור את הידיים שלי לעצמי. היא מחוץ לתחום. מאז שנודע סודו, ג’יימס אסר עליי להמשיך לשכב איתה, מאחר שזה מנוגד לכללי הסינדיקט.

בין קאם לאדריאנו יש משיכה חזקה והם לא יכולים להוריד את הידיים אחד מהשני אבל אדריאנו מעולם לא הסכים לתת ליחסים האלו לעלות שלב ולא הסכים להכניס אותה לתוך עולמו. כיצד תשפיע עכשיו העובדה שקמילה היא לא סתם ברמנית אלא ביתו של ראש הסינדיקט?

אני חייבת לציין שממש אהבתי את דמותה של קאם. היא הוכיחה לאורך כל הסיפור שהיא אישה חזקה, נחושה, שלא תיתן לאף אחד לעמוד בדרכה ולא מפחדת מאף אחד. למרות כל מה שעברה היא לא נותנת לזה להפיל אותה אלא יוצאת מאירועי העבר רק חזקה ונחושה יותר.  אני אוהבת גיבורות חזקות, שמעוררות השראה בכוחן ובנחישותן ובהחלט ניתן ללמוד מהן.

אבל כמה שהיא חזקה, גם לה יש נקודת חולשה. האם היא תצליח לעמוד גם בפניו של אדריאנו או שדווקא במשיכה החזקה בניהם היא זו שתשבור אותה בסוף?

** “חיפשתי את עצמי לצד אדריאנו ובתוך הסינדיקט, אבל אולי בעצם אני מאבדת את עצמי לחלוטין בתהליך הזה?

אדריאנו מונטסי

אדריאנו, סגנו של לוקה ומס’ 3 בסינדיקט, שמח שקאם חזרה אבל עכשיו עם חזרתה עליו להתמודד עם לא מעט קשיים-  מישהו מנסה לגנוב כספים מהארגון, סאל השמן עושה בעיות ודורש טיפול והכי חשוב- משיכתו הרבה לקאם שרק מתגברת אבל הוא לא יכול לעשות כלום בנושא כי על פי החוקים היא מחוץ לתחום. אדריאנו נאלץ להתמודד סוף סוף עם רגשותיו ודווקא האיסור להיות עם קאם גורם לו להבין מה הוא באמת רוצה אבל מה עושים כשלא תמיד ניתן לקבל את מה שרוצים? האם הוא יילחם עליהם או שאין מה לעשות כנגד חוקי הסינדיקאט?

** “ברגע זה אני מתחיל לסלוד מהתפקיד שלי כקפטן. כבר חוויתי את ההרגשה הזאת לזמן קצר בעבר, גם אז זה היה קשור לקאם. אני כועס על כך שאני נאלץ לרסן את האהבה שלי כלפיה בזמן שתשוקתי אליה רק גוברת עם כל שנייה שהיא נמצאת לידי.

סיפורם של קאם ואדריאנו מאיץ מ-0 ל- 100 בשניות בודדות כבר מתחילת הספר. גם בקטעי העבר וגם בעלילה שבהווה הרגל לא יורדת מהגז, אירוע רודף אירוע וקצרה היריעה מלתאר את כל מה שקורה….

ובתוך כל הבלגאן של הסינדיקט והנקמה בסאל השמן קאם מחפשת את מקומה בתוך הארגון, ושניהם מחפשים להבין את מערכת היחסים שלהם והאם בכלל יוכלו לממשה.

מדובר בספר מתח מעולה, שנקרא בנשימה אחת וככל שמתקדמים בעלילה המתח מתגבר- האם הסינדיקט ימצא את מי שגונב ממנו כסף? האם יצליחו לעצור סאל?

והכי חשוב: האם קאם ואדריאנו ימצאו דרך להיות ביחד או שיהיה לנטוש הכל ולברוח על חייהם בשביל לחיות חיים משותפים?

** “זה לא יהיה קל, קאם. אני אצטרך לחשוב איך לפרנס את המשפחה שלנו, כי ההכנסה שלי תיפסק – זה מה שג’יימס יעשה.”

אבל למה שהוא יעשה לך את זה? ויפגע בי תוך כדי כך?”

כי הוא יצטרך לעשות ממני דוגמה למה שקורה כשמישהו ממרה את קוד הכבוד. אני הולך נגד ההיררכיה. זה עונש מוות.”

 

אדריאנו הוא ספר ראשון בדואט נוסף בסדרת סינדיקט שיקגו, והוא מסתיים סגור כך שניתן לקרוא אותו כבר עכשיו עוד לפני שהספר השני ‘קאם’ יצא לאור. הסיפור מסופר בגוף ראשון מנקודת מבטם של קאם ואדריאנו לסרוגין ומוביל את הקורא לתוך שרשרת אירועים מותחת שמשאירה אותו מצד אחד מתוח, דרוך ועם דופק גבוה לאור מה שקורה בסינדיקט ומצד שני מרגשת מאוד כאשר רואים זוג שמנסה להילחם על רצונו להיות יחד.

ממליצה לכן בחום לא לוותר על הספר הזה בפרט (ועל הסדרה בכלל, אם טרם קראתן)- זוהי הנאה מובטחת.

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן. 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה